Imprezy firmowe

Imprezy a wydajność

By Grudzień 28, 2018 No Comments
imprezy integracyjne blisko Warszawy

Coraz szerzej opisywanym zjawiskiem świata biznesu jest branie rocznych urlopów bezpłatnych, lub krótszych form wypoczynkowych. Jak uniknąć utraty zapału pracowników, oraz w konsekwencji ich samych? Warto rozważyć w takich sytuacjach imprezy Integracyjne, które służą nie tylko zacieśnianiu więzi współpracowników, ale również „doładowaniu ich baterii”.

Imprezy integracyjne jako lekarstwo na zmęczenie i rutynę

Współczesność wymaga od pracowników, bycia człowiekiem-instytucją, który ulega ciągłym zmianom na lepsze. Do tego dochodzi pośpiech, rosnące zapotrzebowanie na pieniądze. Kapitalizm wyniszcza człowieka psychicznie, dlatego tak wiele osób chce odpocząć. Dla nich firmy przygotowują imprezy integracyjne. Dzięki nim pracownicy nie tylko poznają się bliżej ale również odpoczną od stresu w biurze.

Dzięki imprezom organizowanym w klubach, kinach, hotelach, czy nawet w zagranicznych kurortach, pracownik ma poczucie, że firma dba o jego zdrowie. Może rozładować napięcie i wrócić do pracy pełen zapału. Dlatego tak wiele firm, po zakończeniu pewnej dużej transakcji, lub przed jesienią organizuje imprezy integracyjne. Są one jak balsam, zupełnie inaczej nastrajając pracownika do dalszych wyzwań.

Imprezy integracyjne są zaniedbywane nawet przez duże i znane firmy

Nie każda, nawet duża organizacja należycie docenia wagę wspólnego wypoczynku pracowników dla funkcjonowania firmy. Nie oznacza to, że takie przedsiębiorstwa nie organizują wyjazdów. Robią to, ale popełniają wiele błędów, które niosą za sobą kosztowne konsekwencje.

Nie każdy wyjazd można nazwać integracyjnym. Często jest to tylko kosztowna wycieczka, która dodatkowo obciąża budżet firmy z racji na nieobecność ludzi w pracy. Wyjazd integracyjny powinien organizować doświadczony specjalista HR, ale może to też zrobić doświadczone agencja eventowa. Należy wyznaczyć jego cele i twardo trzymać się planu. Udany wyjazd integracyjny to impreza przemyślana, przed której realizacją wyznacza się konkretne cele do realizacji. Może to być poprawa współpracy, polepszenie komunikacji, ocieplenie wizerunku firmy itp. Na pewno nie powinna to być wyłącznie zabawa.

 

 

Pamiętaj, że zgrana i wypoczęta grupa to podstawa współczesnej wydajności!

Leave a Reply