Imprezy dla dzieci

Organizacja imprez dla dzieci w plenerze. Jak je zaplanować?

Organizacja pikników i imprez plenerowych dla dzieci

Imprezy plenerowe i pikniki dla dzieci tylko z pozoru mogą się wydawać łatwiejszymi do przygotowania w porównaniu do np. imprez firmowych. Bez względu na to, czy organizatorem jest szkoła, przedszkole, związek harcerski czy dziecięcy klub sportowy, przystępując do planowania zabaw plenerowych dla dzieci trzeba mieć na uwadze mnóstwo czynników, wymagających dobrej organizacji i wiedzy.

Pierwszym krokiem przy organizacji imprez plenerowych dla najmłodszych jest oczywiście wybór lokalizacji i terminu. Jeśli impreza nie jest bezpośrednio związana z koloniami, obozem itp., unikać się powinno terminów rozjazdowych takich, jak ferie czy okres między świętami. Jednym z najważniejszych obowiązków jest wybór odpowiedniego miejsca na piknik lub imprezę w plenerze. Powinno uwzględniać ono liczbę uczestników, zapewniać wygodny dojazd i nie być zbyt oddalone. Zorganizować trzeba także właściwy dla najmłodszych catering. Oprócz konieczności rozeznania się w zakresie ofert różnych firm, indywidualny organizator powinien się także upewnić, które z dzieci mogą być uczulone na jakie składniki. Organizator musi także zadbać o oprawę muzyczną, co wiąże się z koniecznością dostępu do sprzętu. Rzeczy, o które trzeba zadbać, jest tak wiele, że nikogo nie dziwi rosnąca popularność usług świadczonych przez profesjonalne agencje eventowe, zajmujące się tworzeniem imprez od A do Z.

Zabawy i atrakcje dla dzieci

Organizując nawet najprostszy piknik dla dzieci, należy przygotować odpowiednie atrakcje. W innym przypadku dzieci szybko popadną w nudę, a wyjazd zakończy się porażką. Niewątpliwie sprawdzonymi atrakcjami na imprezy plenerowe dla dzieci wydają się być dmuchane zamki, zjeżdżalnie, kule wodne czy trampoliny. Na miejscu imprezy można umieścić także tzw. suchy basen, wypełniony piłkami. Dobre atrakcje to takie, z którymi dzieci nie mają styczności na co dzień.

Im dłuższy jest planowany czas imprezy, tym więcej atrakcji powinien zapewnić organizator. Czas wolny może przeplatać się nie tylko z przerwami na zamówiony posiłek (lub przygotowany samemu przez dzieci np. nad ogniskiem), ale także konkursami, zabawami i zawodami sportowymi. Jeżeli planowane miejsce imprezy znajduje się poza miastem, przy wystarczającej liczbie opiekunów można rozważyć nieśmiertelną grę w podchody.

organizacja pikników i zabaw dla dzieciOrganizacja imprez plenerowych dla dzieci to ogromne wyzwanie

Odpowiedni wybór pewnej i sprawdzonej lokalizacji, zadbanie o zdrowy catering, właściwe zaplecze techniczne i dogodną lokalizację to raczej początek niż koniec pracy organizatora imprezy. Samo stworzenie oryginalnych scenariuszy imprez plenerowych, wyposażenie ich w atrakcje dla dzieci, opracowanie pomysłów na nagrody konkursowe mogą przerastać niejednego organizatora. Z rozwiązaniem przychodzą specjalistyczne agencje eventowe, które dzięki dużemu doświadczeniu doskonalą wiedzą, jaki wariant imprezy sprawdzi się najlepiej dla danego odbiorcy. Zatrudnienie agencji eventowej będzie z jednej strony gwarancją udanej imprezy dla dzieci, z drugiej zaś gwarancją braku obaw organizatora, dotyczących ewentualnych niedopatrzeń.

Leave a Reply