Imprezy firmowe

Organizacja świąt Wielkanocnych w firmie

By Styczeń 31, 2019 No Comments
organizacja wielkanocy w firmie

Wielkanoc tak jak i Boże Narodzenie to dobra okazja, żeby zadbać o relacje w firmie i integrację pracowników. Nie jest to święto obchodzone tak wystawnie jak Boże Narodzenie ale również można na nie zaplanować wspólny obiad lub ciekawy event dla pracowników. Może mieć ono miejsce w  firmie lub w restauracji lub kawiarni. Spotkanie można połączyć z różnymi ciekawymi warsztatami np. przygotowywania pisanek i stroików wielkanocnych albo gotowania. Sposobów na miłe spędzenie razem czasu jest wiele.

Agencja eventowa, czy samodzielna organizacja imprezy wielkanocnej?

Małe firmy rzadko dysponują budżetem na takie okoliczności i przeważnie radzą sobie we własnym zakresie – metodą „niech każdy coś przyniesie”. Przy niewielkiej liczbie osób jest to wygodne i tanie rozwiązanie. Oczywiście nie wyklucza to możliwości współpracy z agencją eventową jeśli jest na to budżet i właściciel chciałby jakoś lepiej nagrodzić i docenić swój zespół. Dla małej grupy osób agencja eventowa może np. zorganizować wyjście razem z rodzinami i dziećmi. Zadba też wtedy o animatora i odpowiednie miejsce do zabawy dla najmłodszych.

To, co łatwo zorganizować w małej firmie niekoniecznie łatwo zrobić w dużej. Przy grupach większych niż kilkanaście osób samodzielna organizacja imprezy firmowej staje się już wyzwaniem. W firmie nie zawsze jest odpowiednie miejsce, a koordynacja wszystkiego wymaga więcej czasu.  Warto się wtedy zastanowić czy jednak nie lepiej poprosić o wsparcie profesjonalistów. Zatrudnienie agencji eventowej wydaje się pozornie drogim pomysłem ale często może zapewnić spore oszczędności. Agencje znają ceny i lokale na rynku. Wiedzą jakie zniżki mogą wynegocjować przy danej liczbie osób. Często mają rabaty w różnych miejscach. Nie wspominając już o bezcennej wiedzy dotyczącej np. jakości jedzenia, obsługi i warunków w konkretnych lokalach.

 

Czy organizować Wielkanoc w firmie?

Zanim odpowiemy sobie na to pytanie warto rozważyć kilka kwestii. Przede wszystkim chodzi o to, aby impreza ta nie stała się „niewypałem”. A zatem, czy będzie ona miała odpowiednią frekwencję. Wiele osób nie dysponuje w okresie przedświątecznym wolnym czasem po pracy. Dlatego eventy wielkanocne lepiej planować w godzinach pracy. Druga sprawa to przedświąteczne urlopy, na które decyduje się wielu pracowników, aby przygotować Wielkanoc w domu lub wyjechać do rodziny.

Dlatego najlepiej odpowiednio wcześniej ustalić z pracownikami dogodny termin firmowego spotkania wielkanocnego. Może to być nawet na tydzień przed Wielkanocą lub trochę wcześniej, jeśli sprawi to, że wszyscy będą mogli uczestniczyć w tym evencie.

 

Firmowy event dla rodzin pracowników

Jeśli chcemy przygotować spotkanie pracowników, w którym będą też uczestniczyć ich rodziny, warto zwrócić się z tym już do agencji eventowej. Agencja może nam zaproponować różne ciekawe scenariusze imprezy i wsparcie animatorów. Dzięki temu rodziny pracowników będą mogły się integrować, a dzieci nie będą się nudzić, spędzając czas przy stole. Do ciekawych elementów takich imprez wielkanocnych należy np. wspólne malowanie pisanek, przygotowanie palm wielkanocnych (jeśli impreza będzie np. na 10-12 dni przed Wielkanocą) albo nawet wspólne przygotowywanie potraw wielkanocnych – pieczenie mazurków, robienie sałatek itp.

organizacja firmowej wielkanocyChcesz zorganizować ciekawe spotkanie wielkanocne dla pracowników? Zapraszamy do kontaktu – Moon Time zorganizuje dla Ciebie niezapomnianą Wielkanoc i nie tylko 😉

 

 

 

Leave a Reply